top of page
Image by Stefano Ciociola

Kariera

dr inż.

Wojciech Gamon

Członek Zarządu

_C2A8337 kopia.jpg

Obecnie Członek Zarządu w Instytucie Transportu Kolejowego Sp. z o.o., adiunkt w Katedrze Transportu Kolejowego, Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej, dyrektor Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Koleje Śląskie sp. z o.o.

 

Od pierwszych lat kariery zawodowej związany z bezpieczeństwem i techniką w transporcie kolejowym. Autor i współautor pierwszych Systemów Zarządzania Utrzymaniem (MMS) i Bezpieczeństwem (SMS) tworzonych na polskim rynku kolejowym, w tym dla największych operatorów i przewoźników. Do dnia dzisiejszego na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt systemów zarządzania, w których tworzeniu brał aktywny udział. 

Uczestnik wielu prac naukowo badawczych dotyczących między innymi badań zużycia elementów pojazdów kolejowych, zjawisk termicznych w transporcie szynowym czy stosowania nowych materiałów inżynierskich w kolejnictwie. 

Autor ekspertyz i opracowań z zakresu transportu szynowego, w tym prac badawczych dla Urzędu Transportu Kolejowego. Biegły sądowy i prokuratury w zakresie transportu szynowego.

Wykształcenie

Studia doktoranckie

Politechnika Śląska, Wydział Mechaniczny Technologiczny, dyscyplina Budowa i eksploatacja maszyn

Badania w zakresie zastosowania napoiny brązu aluminiowego na tarczach zderzaków kolejowych w celu poprawy ich trwałości.

Temat pracy dyplomowej : „Wybór i zastosowanie nowej metody zwiększającej trwałość tarcz zderzaków kolejowych” praca obroniona z wyróżnieniem

Studia magisterskie

Politechnika Śląska w Katowicach, Wydział Transportu, Katowice

Specjalizacja : Budowa i eksploatacja pojazdów szynowych

Temat pracy dyplomowej: „Przegląd rozwiązań patentowych wraz z przeprowadzeniem analizy numerycznej wybranej konstrukcji zderzaka elastomerowego” studia ukończone z wyróżnieniem

Studia Inżynierskie

Politechnika Śląska w Katowicach, Wydział Transportu, Katowice

Specjalizacja: Transport kolejowy

Projekt inżynierski dotyczący budowy stanowiska do prowadzenia badań nieniszczących metodą defektoskopii ultradźwiękowej 

bottom of page